Balzamavimas

balzamavimas

Balzamavimas, balzamavimo paslaugos

Šiomis dienomis sparčiai populiarėjantis balzamavimas yra būtinas, kad lavonas atrodytų estetiškai ir higieniškai.

Balzamavimo nereiktų maišyti su Senovės Egipte darytų mumifikavimu. Balzamavimas – tai žmogaus palaikų irimo sulaikymas naudojant specialias, chemines medžiagas, kurios padeda atstatyti natūralią išvaizdą atsisveikinimo su palaikais laikotarpiu. Balzamavimo metu nėra atidaroma krūtinės ląsta, o visi organai lieka savo vietose. Balzamuojant naudojami specialūs skysčiai, kurie parenkami individualiai kiekvienam kūnui ir suleidžiami į kraujotakos sistemą. Balzamavimo dėka yra sustabdomas audinių irimas, todėl kūnas įgauna natūralią išvaizdą ir veido spalvą, tuomet dažniausiai nebėra būtinas grimas. Taigi, balzamavimo esmė – pašalinti iš kūno nereikalingus skysčius ir tokiu būdu dezinfekuoti ir išlaikyti kūną natūraliai gražų, kol su juo atsisveikina artimieji ir aplinkiniai. Jei palaikai bus nedezinfekuoti ir nebalzamuoti, tai jie greitai pradės irti, pasikeis kūno išvaizda ir atsiras nemalonus kvapas.

Balzamavimas reikalingas, kad:

 1. Dezinfekuoti kūną.
 2. Apsaugoti žmogaus palaikus nuo greito irimo proceso.
 3. Atstatyti žmogaus palaikus, kol artimieji su juo atsisveikins.

Balzamavimas nepanaikina irimo proceso, tačiau jį labai sulėtina.

Balzamavimo procedūra:

 1. Kūnas paguldomas ant balzamavimo stalo ir nuplaunamas.
 2. Užmerkiamos lavono akys, užveriama burna.
 3. Balzamavimo aparatas pripildomas pasirinktu arteriniu skysčiu.
 4. Atliekamas pjūvis kakle (kartais kirkšnies srityje) ir pakeliama bendroji miego arterija ir šalia esanti jungo vena.
 5. Padaroma įpjova arterijoje ir įstatomas arterinis vamzdelis.
 6. Įjungiamas balzamavimo aparatas, kuris arterijas pildo balzamuojančiu skysčiu, o kraujas venomis stumiamas iš kūno.
 7. Po arterinės injekcijos vamzdelis ištraukiamas.
 8. Pjūvis užsiuvamas.

Taigi, tik atlikus pilną balzamavimo procedūrą, kūnas yra vėl nuplaunamas, išdžiovinamas ir ruošiamas estetiniu vaizdui – tvarkomi nagai, šukuojami plaukai, aprengiama ir galiausiai dedama kosmetika ant veido.

UAB „Lakrima“ teikia balzamavimo paslaugos. UAB „Lakrima“ dirbantys balzamuotojai yra šios srities specialistai, turintis atitinkamas žinias ir sugebantys sustabdyti ar sulaikyti irimo procesą ir suteikti natūralią išvaizdą palaikams. UAB „Lakrimos“ užduotis – padaryti taip, kad miręs žmogus atrodytų kuo natūraliau ir estetiškiau. Taip pat paruošia kūną higieniškai ir kūnas nepradeda irti ligi jį palaidojant.