Kaip suorganizuoti laidotuves?

Šeimai būna nelengvas metas, kai ji sužino apie artimojo mirtį.

Kreipkitės į laidojimo paslaugas teikiančią įmonę, kuri dirba ištisą parą, ir Jums kvalifikuoti darbuotojai suteiks reikiamą informaciją ir padės Jums sunkią valandą.

Svarbiausi dalykai, kuriuos reikia padaryti netekus artimojo ir organizuojant laidotuves:

  • Mirus žmogui namuose, pirmiausia turi būti iškviesta greitoji medicininė pagalba, kuri konstatuoja mirties faktą. Vėliau kviečiama policija, kuri nustato, ar tai nėra smurtinė mirtis. Tuomet iškviečiama laidojimo paslaugas teikianti įmonė, kuri išveža kūną į mirusiųjų saugojimo vietą..
  • Artimieji su greitosios išrašu ir mirusiojo asmens dokumentu kreipiasi į šeimos gydytoją poliklinikoje, kuris išrašo mirties pažymą.
  • Su mirties pažyma trijų dienų laikotarpyje vilniečiams reikia kreiptis į Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyrių, kuris išduos valstybinį mirties liudijimą. Ne Vilniaus miesto gyventojams valstybinis mirties liudijimas išduodamas paskutinės mirusiojo gyvenamosios vietos arba mirties vietos civilinės metrikacijos skyriuje, seniūnijoje, savivaldybėje arba LR konsulinėje įstaigoje.
  • Tuomet kreipkitės į Laidojimo paslaugų įmonę, kurioje yra saugomas Jūsų artimasis ir šios įmonės darbuotojai padės Jums išsirinkti reikiamus laidojimo reikmenis – karstą (urną), drabužius velioniui, gėles,  vainikus, juostas,  žvakes ir organizuos šarvojimo vietą bei visą laidojimo procesą.
  • Mirusiojo kūnas turi būti paruoštas laidotuvėms. Tai atliks Jūsų pasirinktos laidojimo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai.
  • Jeigu norite, kad kunigas arba šventikas dalyvautų laidotuvėse, nepamirškite su juo susisiekti ir susitarti.
  • Laidojimo vieta. Kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę į vietą kapinėse. Norint gauti leidimą laidoti kapinėse reikia kreiptis į savivaldybę arba seniūniją ir pateikti rašytinį prašymą bei mirties liudijimą.
  • Artimiesiems pageidaujant, įmonės darbuotojai pasiūlys giedorius, smuiką.
  • Suderinę visą laidotuvių eigą su laidojimo apeigas atliekančia įmone, praneškite artimiesiems numatytą šarvojimo vietą, laiką.

Pasirinkta laidojimo paslaugas teikianti įmonė, kurioje dirba šios srities specialistai, padės Jums netekties valandą garbingai palaidoti artimą žmogų.